15.9 C
Ohrid
петок, декември 1, 2023
ПочетнаМакедонијаСкандал во Скопје: Сораја исфрлена од ресторан

Скандал во Скопје: Сораја исфрлена од ресторан

Познатиот српски модел, ескорт-дама и поранешна плејбој-зајачица, Сораја Вуќелиќ, конечно се огласи по написите дека минатиот петок на 22 октомври таа и нејзиниот партнер биле исфрлени од една скопска кафеана.

Една од најекспонираните таканаречени старлети во регионот тврди дека не се случило ништо од наведеното.

„Бев во друштво на пријатели од Србија, а не со моето момче. Сопственикот на објектот ни пријде да не’ услужи, но кога сфати од каде сме изговори нешто многу непријатно, дека Србите не се добредојдени во неговиот локал каде сите се Албанци“, објаснува Сораја.

Кога го слушнала тоа, Вуќелиќ мирно го напуштила местото.

„Не сакам да седам онаму каде што моето друштво не е добредојдено, а најмалку сакам националистички испади. Постојано патувам по светот и никогаш не сум слушнала, ниту пак доживеала вакво нешто. Веднаш побаравме сметка и најнормално заминавме. Така всушност и настана спорното видео кое се врти по социјалните мрежи, а останатото е бујна фантазија“, завршува таа.

Извор: „Мастило“

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

На здравје бричење: Две и пол години затвор за Мухамед Зеќири, и треба да врати и над 71 милион денари во државниот буџет

Мухамед Зеќири доби две и пол годишна затворска казна во предметот во кој беше обвинет за злоупотреба на службената положба и овластување, за склучување...

Од 18 декември и во Македонија се очекува да профункционира системот “Најди ме“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека се уште нема никаква трага од 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна во понеделникот утрото. Во...

Спасовски :Добиени се податоци од електронските уреди на Вања и од семејството, пребарано е и речното корито на реката Вардар!!!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утринава информираше дека се преземаат опсежни мерки за пронаоѓање на 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна...

Американец до смрт ја претепал сопругата: се скарале за трошоците за мачката

84-годишен маж од американската сојузна држава Пенсилванија е обвинет за убиство на својата сопруга по расправија околу финансиските трошоци за ветеринарната нега на нивната...