2.8 C
Ohrid
понеделник, декември 11, 2023
ПочетнаМакедонијаЗа мене лично секогаш ќе биде Репбулика Македонија- Но, Северна Македонија е...

За мене лично секогаш ќе биде Репбулика Македонија- Но, Северна Македонија е реалност, наметната од Зоран Заев, рече Костовски.

Новиот градоначалник на Бутел, Дарко Костовски во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека во општината се уште не е спроведено новото името, но дека Северна Македонија е реалноста.

-За мене лично секогаш ќе биде Репбулика Македонија. Но, Северна Македонија е реалност, наметната од Зоран Заев, рече Костовски.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Телма на местото на злосторството – За првпат објавено местото каде Вања била закопана

Јавноста се уште не се смирува со реакции по смрта на Вања и Панче кои претходно беа киднапирани. За првпат Телма ТВ успеа да дојде...

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...