18.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаЗабаваФолк пејачот Цаки Кисми разнесува дрва за 1.200 денари, вели од музика...

Фолк пејачот Цаки Кисми разнесува дрва за 1.200 денари, вели од музика не се живее

Малкуте настапи и свирки кои ги имаше фолк-пејачот Сашо Нојкиќ во изминатиот период, го натераа да одмори од пеењето и да почне да со друга работа. Тој објави видео и рече дека сега почнал да разнесува дрва. Секој кој сака може да го ангажира, а 20 евра му е дневница.

„После изедени 20 ќебапи спремен сум за работа. Инаку 20 евра дневница е. Кој сака може да ме најми за работа“, рече Нојиќ кој е познат како Цаки Кисми.


Видео Тука

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...