15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаМакедонијаЗаев има рок до 14.30 часот да поднесе оставка, инаку следува интерпелација,...

Заев има рок до 14.30 часот да поднесе оставка, инаку следува интерпелација, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Доколку Заев денеска до 14.30 часот не си поднесе оставка до Собранието, пратениците од новото мнозинство ќе поднесат интерпелација за Владата, истакнуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Од партијата потсетуваат дека опозицискиот блок го формираат заедно со Алијансата, Алтернативата, Беса и со Левицата.

Државата нема премиер и сè додека губитникот Заев не си замине од политиката, Македонија ќе губи. Колку повеќе се развлекува оставката, толку е полошо за државата“, посочуваат од ВМРО-ДПМНЕ

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...

Загина познат фотограф од Гостивар, албанските партии ги откажаа митинзите

Четириесет и тригодишниот Едмонд Амзаи, познат фотограф од Гостивар и сопственик на фото-студиото „Акон“, денеска загинал во тешка сообраќајна несреќа во Велес, пренесоа медиумите...

Јелена Спенџарска: Имав хејтери оти сум од Берово, ама сепак успеав во животот.

Водителката Јелена Спенџарска е вечерашна гостинка во 11-та епизода на Бомбакис поткастот. Таа раскажува за почетоците на својата кариера, предизвиците со кои се соочувала...

Уапсен па пуштен на слобода бегалецот Грујевски

Екс началникот на Петтата управа во УБК и бегалец, Горан Грујевски вчера бил уапсен во Загреб по распишана меѓународна потерница од македонските власти но...