19.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаМакедонијаБлизок соработник на градоначалникот Дарко Костовски прободен пред општина Бутел

Близок соработник на градоначалникот Дарко Костовски прободен пред општина Бутел

Утрово на паркингот пред општина Бител е пријавено дека вработен во општината Ацо Тасевски инспектор по Дератизација е прободен со остар предметво пределот на левата плешка и расекотина на задниот дел на главата од страна на неговиот брат Љупчо Тасевски.

Ножот со кој е извршен нападот пронајден и обезбеден, а повредениот со возило на ИМП е пренесен во УЦ-Скопје.

Напаѓачот е приведен во и спроведен во ПС Чаир.

Со доаѓањето на Дарко Костовски на позиција градоначалник вакви и слични локални шерифи се почесто се во општинската зграда. После денешниот напад и вработените коментораат дека стравуваат за нивната безбедност.
Извор: Револуционер

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...

Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско

zoom вести македонија ВЕСТИМАКЕДОНИЈАНАСЛОВНА Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско May 29, 2024 во 11:46 Моето разрешување...

Битолчанец силувал лице со трајно душевно заболување, чинот го снимал и го пренесувал во живо на Youtube

Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 23-годишник осомничен за кривично дело – Полова злоупотреба на немоќно лице од член...