4.4 C
Ohrid
сабота, декември 9, 2023
ПочетнаМакедонијаСашо Донев избран за претседател на Советот на општина Охрид.

Сашо Донев избран за претседател на Советот на општина Охрид.

Сашо Донев избран за претседател на Советот на општина Охрид.
Сашо беше носител на листата на кандидати за членови на Советот на Општина Охрид од ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „Обнова на Македонија“.

Роден 13.6.1986 година во Охрид, Македонец, оженет, татко на две деца.

Основно и средно образование завршува во Охрид. По завршувањето на високо образование се стекнува со диплома – Дипломиран политикилог, а подоцна и магистер по правни науки.

Во периодот 2013-2017 година ја извршува функцијата директор на ЈП ,,Нискоградба” – Охрид каде што и моментално работи.

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Таткото на Вања тврди дека не се познава ниту со Палчо, ниту со другите тројца осомничени

Притворениците и затворениците од Шутка се згрозени од двојното убиство. Тројца од четворицата осомничени кои се во истиот затвор, признаа вина. Тие пред обвинител...

Исчезнатата 22-годишна девојка се вратила во домот !!!

МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

Од МВР демантираат: Скопјанецот не напаѓал случајни минувачи, го нападал неговиот познаник !!

ДЕМАНТ: СВР Скопје го расчисти инцидентот во врска со споделено видео по портали за маж кој наводно агресивно се однесувал кон случајни минувачи -...

Се трага по 22-годишна девојка, таткото пријавил во полиција дека ја нема.

Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М.(53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М.(22) од Скопје. Се преземаат...