19.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаМакедонијаЛидерот Мицкоски денеска оперирал бенигна бемка на вратот

Лидерот Мицкоски денеска оперирал бенигна бемка на вратот

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во целокупниот драматичен ден поврзан со собраниската седница, на која требаше да се гласа за недоверба на влада, а која никако да почне, завршил на операција на скопската Клиника за торакално-васкуларна хирургија, потврди за „Фокус“, директорот Неџат Јакупи.

„Мицкоски дојде кај нас на клиниката околу 17 часот и имаше операција на бенигна бемка на вратот. Тој дојде бидејќи бемката му правела одредени проблеми. Операцијата траеше 45 минути, при што пред 19 часот ја напушти клиниката и веќе е на лекување во домашни услови. Не е ништо страшно“, истакна доктор Јакупи.

Претходно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ објави статус и фотографија на која можеше да се забележи дека имал некаква интеревенција.
Fokus

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...

Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско

zoom вести македонија ВЕСТИМАКЕДОНИЈАНАСЛОВНА Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско May 29, 2024 во 11:46 Моето разрешување...

Битолчанец силувал лице со трајно душевно заболување, чинот го снимал и го пренесувал во живо на Youtube

Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 23-годишник осомничен за кривично дело – Полова злоупотреба на немоќно лице од член...