Лидерот Мицкоски денеска оперирал бенигна бемка на вратот

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во целокупниот драматичен ден поврзан со собраниската седница, на која требаше да се гласа за недоверба на влада, а која никако да почне, завршил на операција на скопската Клиника за торакално-васкуларна хирургија, потврди за „Фокус“, директорот Неџат Јакупи.

„Мицкоски дојде кај нас на клиниката околу 17 часот и имаше операција на бенигна бемка на вратот. Тој дојде бидејќи бемката му правела одредени проблеми. Операцијата траеше 45 минути, при што пред 19 часот ја напушти клиниката и веќе е на лекување во домашни услови. Не е ништо страшно“, истакна доктор Јакупи.

Претходно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ објави статус и фотографија на која можеше да се забележи дека имал некаква интеревенција.
Fokus

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here