1.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаАрјанит Хоџа за ТВ21: Утре ќе поднесам оставка!

Арјанит Хоџа за ТВ21: Утре ќе поднесам оставка!

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Арјанит Хоџа, за ТВ21 потврди дека утре во Владата ќе поднесе оставка од функцијата министер.

За деталите, како што вели, ќе зборува на прес-конференцијата која се очекува да биде закажана за утре.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...