16.3 C
Ohrid
понеделник, мај 16, 2022
Почетна Македонија Груби: Вечерва победи евроатлантска Македонија, а Реџепи ми е другар и знам...

Груби: Вечерва победи евроатлантска Македонија, а Реџепи ми е другар и знам дека е добро, тој од секогаш бил за ЕВРОПА

Translate (Eng):[gtranslate]

Првиот вицепремиер Артан Груби денеска пред Собранието истакна дека граѓаните треба да бидат спокојни затоа што победила евроатлантска Македонија.

Тој им се заблагодари на сите коалициони партнери за извоената победа на прогресивните сили во РСМ:

„Денеска граѓаните се спокојни затоа што нашата ориентација кон интеграција во Европската Унија останува загарантирано од ова парламентарно мнозинство“, порача Груби.