4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаКасами: Пратеникот Кастриот Реџепи против негова воља го држат негде!

Касами: Пратеникот Кастриот Реџепи против негова воља го држат негде!

Претседателот на движењето БЕСА Биљал Касами на прес конференција пред собранието посочи дека се сомнева оти пратеникот Кастриот Реџепи против своја воља е однесен негде и не може да се појави да гласа за пад на владата.

Сакам да ја информирам јавноста дека движењето БЕСА стои во ставовите за пад на овој режим. Последните случувања со пратеникот Кастриот Реџепи докажуваат дека оваа власт е спремна на се за да останат во овие позиции. Се додека јас немам гласна слика и глас на пратеникот за својот став, јас се сомневам дека тој против својата воља го има декларирано тоа што го има декларирано и не може да дојде во Собрание и да се искаже за својата позиција – рече Касами.

Тој додаде дека доколку Реџепи ова го направил по своја воља, ќе одговара пред органите на партијата.

– Немам информација каде се наоѓа, вчера беше мојата последна информација и тој беше во рамките на позициите кои ги имаме како политичка партија. Се додека тој не излезе да каже дека овој став е негов и доброволен без некоја присилба, јас како човек и претседател на БЕСА имам право да се сомневам дека тој против своја воља се држи некаде и не може да дојде да излезе пред јавноста и да каже дека тоа е негов доброволен став. – рече Касами.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...