17.9 C
Ohrid
сабота, мај 25, 2024
ПочетнаМакедонијаПо барање на ВМРО-ДПМНЕ, еден час пауза во Собрание

По барање на ВМРО-ДПМНЕ, еден час пауза во Собрание

Заменик координаторката на пратеничката група во Собранието од редовите на ВМРО-ДПМНЕ побара продолжување на 10-те минути првично дадени како пауза до еден час, откако во законодавниот дом на отворањето на седницата немаше мнозинство.

Недостигаше патеникот, Кастриот Реџепи од Беса кој подоцна се јави на Фејсбук и соопшти дека нема да присуствува на седницата.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вучиќ: Ме погоди тоа што Северна Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во Белград изјави дека е погоден од гласањето на резолуцијата за Сребреница од Северна Македонија во Генералното собрание...

82-годишен дедо истепал 66-годишен Скопјанец.

На 23.05.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, А.Ј.(66) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот двор, на подрачјето на Гази Баба,...

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип Матурант ја предизвикал сообраќајната несреќа што синоќа по полноќ се случи на ул. „Гоце Делчев“ на влезот од...

Велосипедистите в недела ќе возат во чест на Васил Јанкула-Нашиот Преспански херој !!!

Оваа недела со почеток од 9 часот велосипедистите од цела Македонија ќе возат околу Охридско езеро во чест и сеќавање на Васил Јанкула познат...