15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаМакедонијаПетровска: Мицкоски да му се извини на Реџепи бидеќи го нарече „Амди...

Петровска: Мицкоски да му се извини на Реџепи бидеќи го нарече „Амди Бајрам“

Во поглед на вчерашниот ден, опозицијата згреши поради тоа што по седми пат му веруваше на Мицкоски на набилданите изјави дека само што го нема 62-от пратеник, вели пратеничката на СДСМ, Славјанка Петровска во емисијата „Само вистина“.

Според неа, се чувствува разочараност кај најголемата опозициска партија од сопствениот лидер затоа што не знаел и не се држел до зборот.

-Не можете да обвинувате за киднапирање и да се протолкуваат секакви зборови. Сакам да прашам дали после ова Мицкоски ќе понесе морална одговорност и срам и ќе му се извини на пратеникот Реџепи за изјавата дека е „современиот Амди Бајрам, лесна му земја“. Таква морбидна изјава од лидер на политичка партија не е дозволена. Пратеникот си најави дека ќе каже се во понеделник, потенцира Петровска.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...

Загина познат фотограф од Гостивар, албанските партии ги откажаа митинзите

Четириесет и тригодишниот Едмонд Амзаи, познат фотограф од Гостивар и сопственик на фото-студиото „Акон“, денеска загинал во тешка сообраќајна несреќа во Велес, пренесоа медиумите...

Јелена Спенџарска: Имав хејтери оти сум од Берово, ама сепак успеав во животот.

Водителката Јелена Спенџарска е вечерашна гостинка во 11-та епизода на Бомбакис поткастот. Таа раскажува за почетоците на својата кариера, предизвиците со кои се соочувала...

Уапсен па пуштен на слобода бегалецот Грујевски

Екс началникот на Петтата управа во УБК и бегалец, Горан Грујевски вчера бил уапсен во Загреб по распишана меѓународна потерница од македонските власти но...