6.9 C
Ohrid
четврток, април 18, 2024
ПочетнаМакедонијаПосле неколку години чекање, жителите на Канео добија осветлување.

После неколку години чекање, жителите на Канео добија осветлување.

После долги години празни ветувања од претходната локална власт, конечно жителите од туристичката населба Канео добија осветлување.

Новиот градоначалник на Охрид, Кирил Пецаков, за само неколку дена од неговиот мандат го реши она што Константин Георгиески и власта на СДСМ не го решија 4 години.

Според нашите информации се планира и трајно решавање на проблемот со пешачката патека на овој дел со проект во согласност со стандардите на УНЕСКО, со што во значителна мерка ќе придонесе за жителите од Канео, за охриѓани, но и за туристите кои го посетуваат ова место.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Истепан вработен во ЕВН во општина Сарај.

Во текот на вчерашниот ден во 15.00 часот во СВР Скопје, Д.Б.(38) од с.Кадино, општина Илинден, пријавил дека во с.Глумово, општина Сарај, при извршување...

Пендаровски: Најмалку тројца владици во Синодот на МПЦ под руско влијание, но немаме докази дека се шпиони на руската федерална служба

Во изминатите неколку години, Македонија протера 18 руски дипломати, т.н. дипломати кои беа руски шпиони. Тоа беше направено во содејство со службите од кои...

Грејната сезона во Македонија продолжува поради временските услови

АД ЕСМ ги информира потрошувачите приклучени на системот за централно греење со кој управуваат компаниите формирани од АД ЕСМ, како и подружницата „Енергетика“, дека...

Скафандерот стана дел од мене, уште го чувам – вели Костадиновска-Стојчевска

Тој скафандер стана дел од мене, го чувам и ќе ми дозволите да ви кажам од кои причини го чувам. Јас бев две години...