1.9 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаМакедонијаЃорчев: Да нема дилеми, се повлекувам од политиката но останувам да се...

Ѓорчев: Да нема дилеми, се повлекувам од политиката но останувам да се борам за ВМРО-ДПМНЕ

Да нема дилеми: Останувам ангажиран и активен во ВМРО-ДПМНЕ. На терен, во комитетите, со членството… Нема откажување.
Македонија и ВМРО се моите животни определби.
Продолжуваме заедно. Ќе победиме. Да живее Македонија‼️
Братски поздрав,
Влатко Ѓорчев
Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ
Меѓународен секретар на ВМРО-ДПМНЕ..
Напиша Владимир Ѓорчев на социјалните мрежи.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...