4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаЗабаваОдвратна сцена среде концерт: Пејачка моча врз лицето на обожавател

Одвратна сцена среде концерт: Пејачка моча врз лицето на обожавател

Пејачката на рок групата „Брас Агенст“ (Brass Against), Софија Уриста ги шокираше фановите кога за време на концерт уринираше на лицето на обожавател. Снимката која кружи по социјалните мрежи ги згрози и фановите на бендот и комплетната јавност, а ситуацијата се случи на концертот на групата на Флорида.

Софија ја пееше „Разбуди се“ кога фан од публиката се качи на сцената да и се придружи. На видеото се гледа како момчето лежи на сцената додека пејачката се соблекува над неговото лице и му уринира врз главата, а потоа тој стана и дел од урината ја исфрли во правец на публиката, пресреќен што ја „имал“ честа да го биде измочан. Не е познато дали фанот знаел за што се работи пред да се согласи да се качи на сцената.

После овој скандал бендот се извини за инцидентот во име на пејачката, но фановите не им простуваат.

„Супер си поминавме на фестивалот во Дејтона. Софија е занесе, тоа не е нешто што го очекувавме и нема тоа повторно да го видите на нашите концерти“, порачаа од бендот.
Извор:ММС

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...

Османи: Следната мисија на ДУИ е претседател на државата

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи денеска во изјава за медиумите рече дека следната мисија на ДУИ е претседател, бидејќи тоа е единствената функција која...