1.8 C
Ohrid
четврток, декември 2, 2021
Почетна Свет Полицијата во Полска му ја одзеде возачката дозвола на Доналд Туск

Полицијата во Полска му ја одзеде возачката дозвола на Доналд Туск

Translate (Eng):[gtranslate]

Полската полиција привремено му ја одзеде возачката дозвола на поранешниот висок службеник на ЕУ, Доналд Туск и го казни поради пречекорување на брзината.

Дозволата му е одземена на три месеци и доби 10 казнени поени, од 24 дозволени и казна на пречекорување на брзината.

Тој ја пречекорил ограничената брзина на тоа подрачје за повеќе од 50 километри на час одземена му е возачката на три месеци и изречена му е казна за пречекорување на брзината. Ограничувањето било 50 километри на час

РЕКЛАМА