16.9 C
Ohrid
понеделник, мај 20, 2024
ПочетнаМакедонијаОбид за убиство на јавен обвинител во гостиварско Чергане

Обид за убиство на јавен обвинител во гостиварско Чергане

Обвинителот бил прободен со нож во грб. Тој е надвор од животна опасност и се лекува на скопските клиники
Денеска наутро околу 5:30 часот во гостиварското село Чергане имало обид за убиство на обвинител од Основното јавно обвинителство (ОЈО) – Гостивар, соопштија од прес-службата на обвинителство.

„Јавниот обвинител е надвор од животна опасност и е под медицинска нега на скопските клиники. Јавниот обвинител бил нападнат со нож при што му е зададена убодна рана во грбот“,

велат од Обвинителството.
Во краткото соопштение оттаму не се наведени причините зошто некој сакал да го убие обвинителот, а како што додаваат, се преземаат дејствија за расчистување на случајот.

360 степени

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...