1.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаАвстралија од 1 декември ќе им дозволи влез во земјата на целосно...

Австралија од 1 декември ќе им дозволи влез во земјата на целосно вакцинираните !!!

Од олеснувањето на правилата за влез корист досега имаа само граѓаните кои се враќаат во земјата и постојаните жители кои беа „заглавени“ во странство.

Австралија од 1 декември ќе им дозволи влез во земјата на целосно вакцинираните лица, кои ги исполнуваат условите да влезат во земјата, без да аплицираат за изземање од патувањето, изјави денеска австралискиот премиер Скот Морисон.

Најголемите австралиски градови, Сиднеј и Мелбурн, од 1 ноември ги отворија своите граници за меѓународните патници, иако од олеснувањето на правилата за влез корист досега имаа само граѓаните кои се враќаат во земјата и постојаните жители кои беа „заглавени“ во странство.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...