16.9 C
Ohrid
понеделник, мај 20, 2024
ПочетнаМакедонијаПендаровски: Не сакам да се мешам на оваа тема, но веќе се...

Пендаровски: Не сакам да се мешам на оваа тема, но веќе се знае кој ќе биде наследникот на Заев.

Претседателот Стево Пендаровски во вечерашното гостување на телевизија Сител изјави дека работата со новиот мандатар и лидер на СДСМ е веќе завршана, односно според него веќе се знае наследникот на Зоран Заев.

-Нека не ми замери никој, тоа е од она што можам да го видам од надвор. На таа тема немам разговарано со Заев бидејќи не ми припаѓа таа тема. Не умесно е да го прашам кој ќе биде место него, тоа е работа на партиското членство. Но од она што го гледам во јавноста, мене ми се чини дека тоа веќе се знае во раководството на СДСМ, изјави Пендаровски.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...