16.3 C
Ohrid
понеделник, мај 16, 2022
Почетна Македонија Атиџе и Турунџиева не биле во автобусот, тие две се добри и...

Атиџе и Турунџиева не биле во автобусот, тие две се добри и безбедни !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Тажно, многу тажно утро

Утрово како никогаш до сега телефонот ѕвонеше и нотификации стигаа на секои 2,3 секунди. Атиџе и јас сме добри и безбедни, ВИ БЛАГОДАРИМЕ за грижата

Многу не потресе веста за големата трагедија во која настрадаа наши и странски државјани и искрено сочувствуваме со семејствата на настраданите. Бог да им дава сила да ги издржат овие тешки денови.

-Фејсбук статус на Сузана Турунџиева