9.9 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаСветДоналд Трамп доби црн појас во таеквондо, со што го постигна највисокото...

Доналд Трамп доби црн појас во таеквондо, со што го постигна највисокото ниво во оваа боречка вештина.

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп во петокот беше награден со почесен црн појас во таеквондо, со што го постигна највисокото ниво во оваа боречка вештина.

Претседателот на Кукивон, Ли Донг-суп, на 19 ноември на Флорида му додели почесен сертификат на поранешниот американски претседател Доналд Трамп. Поранешниот претседател Трамп рече: „Чест ми е што го добив сертификатот, мислам дека таеквондото е прекрасна боречка вештина за самоодбрана. Би сакал да видам демонстрација на таеквондо тимот Кукивон“, напишале тие на страницата во описот заедно со фотографии од церемонијата.

Иако некои се смеат од целата ситуација,

„И така, ТКД ја губи почитта низ светот. Чувствувам дека мојот црн појас штотуку е извалкан“, „Каква штета“, „Тој не ја заслужува оваа чест“, „Дали се шегувате? Дали сте го дал појасот на некој што го поткопува духот на теквондото. Каква глупост.” Се откажувам од црниот појас. Никогаш нема да дозволам син ми да учи теквондо. Ова ќе го паметам засекогаш како денот кога таеквондото стана неважно и шега, “” Ова е неверојатно, каква глупост, „„По која основа го заслужил појасот?“ се некои од коментарите.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...