3.6 C
Ohrid
четврток, декември 2, 2021
Почетна Свет Доналд Трамп доби црн појас во таеквондо, со што го постигна највисокото...

Доналд Трамп доби црн појас во таеквондо, со што го постигна највисокото ниво во оваа боречка вештина.

Translate (Eng):[gtranslate]

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп во петокот беше награден со почесен црн појас во таеквондо, со што го постигна највисокото ниво во оваа боречка вештина.

Претседателот на Кукивон, Ли Донг-суп, на 19 ноември на Флорида му додели почесен сертификат на поранешниот американски претседател Доналд Трамп. Поранешниот претседател Трамп рече: „Чест ми е што го добив сертификатот, мислам дека таеквондото е прекрасна боречка вештина за самоодбрана. Би сакал да видам демонстрација на таеквондо тимот Кукивон“, напишале тие на страницата во описот заедно со фотографии од церемонијата.

Иако некои се смеат од целата ситуација,

РЕКЛАМА

„И така, ТКД ја губи почитта низ светот. Чувствувам дека мојот црн појас штотуку е извалкан“, „Каква штета“, „Тој не ја заслужува оваа чест“, „Дали се шегувате? Дали сте го дал појасот на некој што го поткопува духот на теквондото. Каква глупост.” Се откажувам од црниот појас. Никогаш нема да дозволам син ми да учи теквондо. Ова ќе го паметам засекогаш како денот кога таеквондото стана неважно и шега, “” Ова е неверојатно, каква глупост, „„По која основа го заслужил појасот?“ се некои од коментарите.