1.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаПолицијата денес во Тетово од 09 до 15 часот откри 7 неисправни...

Полицијата денес во Тетово од 09 до 15 часот откри 7 неисправни автобуси !!!

полиција денеска во временскиот период од 9 до 15 часот на подрачјето на Тетово и Гостивар спровела засилена контрола со која биле опфатени автобуси кои вршат јавен превоз. Проверката открила седум возила, што биле и законски санкционирани.

„При контролата, откриени и санкционирани се седум технички неисправни автобуси од кои шест на тетовското и еден на гостиварското подрачје. Од нив, четири во Тетовско и едниот во Гостиварско имале неисправни сопирачки, додека преостанатите неисправен уред за управување и недостиг на опрема-ПП апарат, информира порпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

Сите неисправни возила веднаш се исклучени од сообраќај, а против возачите и фирмите, правни лица, ќе следат соодветни поднесоци.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...