Љупчо шоферот на Беса, беше измачена душа, неговата сопруга го напушти и му зеде се, а тој кутар почна од НУЛА.

Љупчо Зафиров е еден од загинатите во страшната автобуска несреќа која завчера се случи во Бугарија.

Планинарот Игор Смилев за Фокус раскажува за пријателството и соработката со возачот на автобусот што изгоре во стравичната несреќа на автопатот Струма во Бугарија – Љупчо Зафиров.

„Љупчо беше намачена душа. Срце планина, личност што знаеше да помогне и во најтешките мигови. Сопругата го напушти, му зеде се, а тој почна од „нула“ повторно да се издига од пепелта. Планинарската фела изгуби еден огромен другар, врвен професионалец“, раскажува Смилев за „Фокус“.

Неговото планинарско друштво 90 отсто од турите го имало Зафиров како возач, а Смилев има само пофални зборови за неговата стручност и професионализам.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here