8.6 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаЉупчо шоферот на Беса, беше измачена душа, неговата сопруга го напушти и...

Љупчо шоферот на Беса, беше измачена душа, неговата сопруга го напушти и му зеде се, а тој кутар почна од НУЛА.

Љупчо Зафиров е еден од загинатите во страшната автобуска несреќа која завчера се случи во Бугарија.

Планинарот Игор Смилев за Фокус раскажува за пријателството и соработката со возачот на автобусот што изгоре во стравичната несреќа на автопатот Струма во Бугарија – Љупчо Зафиров.

„Љупчо беше намачена душа. Срце планина, личност што знаеше да помогне и во најтешките мигови. Сопругата го напушти, му зеде се, а тој почна од „нула“ повторно да се издига од пепелта. Планинарската фела изгуби еден огромен другар, врвен професионалец“, раскажува Смилев за „Фокус“.

Неговото планинарско друштво 90 отсто од турите го имало Зафиров како возач, а Смилев има само пофални зборови за неговата стручност и професионализам.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчанец ги искоцкал парите, па го запалил казиното.

35-годишник подметнал пожар во казино, соопштија од Битолската полиција. Според информациите, синоќа во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од...

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...