Колинда до Макрон: Мил Емануел, извини што не можам да те видам

Поранешната претседателка на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ му се обрати на францускиот претседател Емануел Макрон со срдечни зборови на својот твитер профил.

Добредојде во Хрватска, мил Емануел Макрон! Добредојде! Жал ми е што не можам да те видам бидејќи не сум во Хрватска. Ти посакувам пријатна и плодна посета. Се најдобро ви посакувам вам и на прекрасните луѓе на Франција! Твојата пријателка Колинда“, напиша Колинда Грабар Китаровиќ.

Инаку Колинда Грабар Китаровиќ и Емануел Макрон беа главни протагонисти на трибините на Лужњики за време на финалето од Светското првенство меѓу Хрватска и Франција, тогаш излезе и една фотографија од Грабар Китаровиќ на која се гледа е многу блиска со Макрон.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here