19.4 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаСветКолинда до Макрон: Мил Емануел, извини што не можам да те видам

Колинда до Макрон: Мил Емануел, извини што не можам да те видам

Поранешната претседателка на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ му се обрати на францускиот претседател Емануел Макрон со срдечни зборови на својот твитер профил.

Добредојде во Хрватска, мил Емануел Макрон! Добредојде! Жал ми е што не можам да те видам бидејќи не сум во Хрватска. Ти посакувам пријатна и плодна посета. Се најдобро ви посакувам вам и на прекрасните луѓе на Франција! Твојата пријателка Колинда“, напиша Колинда Грабар Китаровиќ.

Инаку Колинда Грабар Китаровиќ и Емануел Макрон беа главни протагонисти на трибините на Лужњики за време на финалето од Светското првенство меѓу Хрватска и Франција, тогаш излезе и една фотографија од Грабар Китаровиќ на која се гледа е многу блиска со Макрон.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...