4.9 C
Ohrid
четврток, април 18, 2024
ПочетнаЗабаваМакедонка го воодушеви жирито на Гранд со нејзиниот настап.

Македонка го воодушеви жирито на Гранд со нејзиниот настап.

Во вчерашната емисија на Ѕвездите на Гранд, македонката Андријана Петрушовска го воодушеви жирито.

Оваа талентирана скопјанка се претстави со песните „Брод што тоне“ од Тамара Тодевска и „Мили, мили“ од Сара Јо.

Жирирто беше едногласно и од сите членови доби „ДА“.

„Првата песна беше фантастична, маестрална, без грешки“, изјави Марија Шерифовиќ.

„Ефектот Мараја Кери во втората песна беше успешен, браво“, додаде Драган Стојковиќ Босанац

Мили изјави дека интерпретацијата на песната „Брод што тоне“, е една од најубавите која ја слушнал оваа сезона, и дека е воодушевен.

Нејзиниот ментор Ѓорѓе Давид додаде дека е задоволен од нејзината изведба и се согласува со коментарите од жирито.

Настапот започнува на 02:19:00.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Истепан вработен во ЕВН во Сарај.

Во текот на вчерашниот ден во 15.00 часот во СВР Скопје, Д.Б.(38) од с.Кадино, општина Илинден, пријавил дека во с.Глумово, општина Сарај, при извршување...

Пендаровски: Најмалку тројца владици во Синодот на МПЦ под руско влијание, но немаме докази дека се шпиони на руската федерална служба

Во изминатите неколку години, Македонија протера 18 руски дипломати, т.н. дипломати кои беа руски шпиони. Тоа беше направено во содејство со службите од кои...

Грејната сезона во Македонија продолжува поради временските услови

АД ЕСМ ги информира потрошувачите приклучени на системот за централно греење со кој управуваат компаниите формирани од АД ЕСМ, како и подружницата „Енергетика“, дека...

Скафандерот стана дел од мене, уште го чувам – вели Костадиновска-Стојчевска

Тој скафандер стана дел од мене, го чувам и ќе ми дозволите да ви кажам од кои причини го чувам. Јас бев две години...