4.9 C
Ohrid
вторник, јануари 18, 2022
Почетна Македонија Медина и Лулзим тргнуваат за Македонија

Медина и Лулзим тргнуваат за Македонија

Translate (Eng):[gtranslate]

 

Двајца од тројцата преживеани кои денеска тргнаа на патот од Софија за Скопје се свршениците кои успеаја да ја избегнат автобуската трагедија на 23 ноември.

Медина и Лулизим се држат за рака и се радуваат на судбината која овозможи „да се родат“ по втор пат.

РЕКЛАМА

Извор: Алсат