4.9 C
Ohrid
вторник, јануари 18, 2022
Почетна Македонија Сопственикот на Беса Транс: Подобро и јас да бев во автобусот што...

Сопственикот на Беса Транс: Подобро и јас да бев во автобусот што се запали !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Сопственикот на фирмата „Беса транс“, Беким Хаџиу чиј автобус излета на автопатот „Струма“, кога загинаа 45 лица, за БНТ вели дека посакувал и тој да бил во автобусот.

– Понекогаш велам што не сум бил и јас во тој автобус, да бидам умрен и јас во автобусот и многу пати го велам тоа. Никој не сакал тоа да се случи, секој го знае тоа. Таа трагедија на никој да не му се случи, бидејќи е навистина тажна трагедија, вели тој во интервјуто.

РЕКЛАМА