4.9 C
Ohrid
вторник, јануари 18, 2022
Почетна Свет ВИДЕО: Романски автобус се запали во Бугарија

ВИДЕО: Романски автобус се запали во Бугарија

Translate (Eng):[gtranslate]

Автобус со романска регистрација се запали меѓу Гурково и Пчелиново кај „Паса на Република“, дозна бугарската „НОВА“. Во автобусот бил само возачот. Никој не е повреден, пишува Тв21

Во овој момент продолжува гаснењето на пламените јазици. Затворен e за сообраќај patot „Пасажот на Републиката“. МВР на Бугарија дознало за инцидентот дозна во 18.40 часот.

Фото: архива

РЕКЛАМА