12 C
Ohrid
четврток, мај 23, 2024
ПочетнаСветНова сообраќајка на автопатот Струма, каде пред неколку дена беше опожарен македонски...

Нова сообраќајка на автопатот Струма, каде пред неколку дена беше опожарен македонски автобус !

Рано утринава се случи нова сообраќајна несреќа на автопатот Струма во Бугарија, каде пред неколку дена беше опожарен македонски автобус, при што погинаа над 50 лица.

Денеска, кај атарот на селото Бошнек, џип излетал од патот и удрил во банкина, по што десетици автомобили подолго време останале заглавени во снежната лавина.

Инаку, бугарските експерти велат дека на овој автопат треба да се намали брзината на движење, бидејќи има многу остри кривини кои не одговараат на денешните стандарди за автопат.
Фокус

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Околу 400 матуранти од средните училишта во Охрид беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Околу 400 матуранти од средните училишта во градов беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола Требеништа

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола 2024-Тррбеништа”! Победник на овој турнир е екипата на Мирани Аг која што во финалето беше...

Жена си е жена: Давкова ги отворила сите прозорци во Вила Водно за да луфтира, истите претходно биле затворени ради безбедносни причини !!!

Новата претседателка веднаш направила „генералка“ на Вила Водно. Меѓу првите работи кои ги направила, ги отворила сите прозорци на Вилата за да влезе чист...

Ковачевски се повлече од претседателската функција на СДСМ

Димитар Ковачевски на денешната седница на партискиот Извршен одбор официјално го потврдил повлекувањето од функцијата претседател на СДСМ и побарал свикување конгрес и организирање...