4.9 C
Ohrid
вторник, јануари 18, 2022
Почетна Македонија Два дена го нема младиот Јосиф од Драчево- Семејството, очајно се обидува...

Два дена го нема младиот Јосиф од Драчево- Семејството, очајно се обидува да стапи во контакт со него

Translate (Eng):[gtranslate]

Два дена го нема младиот Јосиф од Драчево. Семејството, очајно се обидува да стапи во контакт со него, но безуспешно. Тој во изминативе денови, не се појавил ниту во училиште. Не се јавил кај ниту еден другар со кого досега е стапено во контакт, за да каже каде се наоѓа, ниту се најавил дека ќе се оддалечи од домот.

Сестрата на Јосиф, сподели и фотографија од него. Доколку го забележите било каде, контактирајте со семејството на следните два телефонски броеви: 071-388-246 и 072-931-594.

Според информациите кои се достапни, последно Јосиф е виден во Центар како излегува од зградите означени како „блок 1“ спроти Македонска банка и се упатил кон училиштето Јосип Броз Тито.

РЕКЛАМА

Тој последно бил облечен во светлозелена маслинеста јакна, темни панталони и црни високи обувки.