11.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаМакедонија ја има најхрабрата жена војник во Армијата, Неда Волчева повторно е...

Македонија ја има најхрабрата жена војник во Армијата, Неда Волчева повторно е избрана за командир на најдобриот вод

Македонија ја има најхрабрата жена војник во Армијата. Неда Волчева е командир на најдобриот вод во
Армијата и таа е една од ретките жени офицерки во Македонија.
27-годишната Неда досега двапати е прогласена за командир на најдобриот вод, а денес претседателот на
Македонија, Стево Пендаровски, ѝ го честита успехот.
Командир на најдобриот вод во нашата Армија, е поручник Неда Волчева. Со 27 години, двапати по ред е прогласена за командир на најдобар вод. Како една од ретките жени офицерки во нашата Армија, со својата сигурност и храброст се надевам ќе реди големи професионални успеси. #ЛицеВЛице напиша претседателот Пендаровски.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...

Во денешната акција уапсен Екс градоначалник на СДСМ и син на Екс градоначалник од Вмро?!

Од МВР денеака информираа дека се уапсени десет лица во координирана полициска операција што се спроведе денеска. Четворица од приведени се од Гевгелија, тројца...

Сузбиена криминална група во Македонија, приведени 10 лица

Сузбиена криминална група, приведени 10 лица Денеска (02.03.2024), Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал - Сектор за криминалистички истраги - Единица за недозволена...

Уапсена жената која ограби починат човек во Велес

Полицијата ја уапси жената, која го ограби 54-годишниот велешанец, веднаш откако му се слошило, паднал и починал. Триесет и двегодишната велешанка, наместо да му помогне...