0.9 C
Ohrid
вторник, јануари 18, 2022
Почетна Свет Обид за атентат?!- Пpoнајдена бomбa под полициско возило кое го придружувало Ердоган...

Обид за атентат?!- Пpoнајдена бomбa под полициско возило кое го придружувало Ердоган !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Под полициско возило, дел од придружбата на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, пронајдена е бомба.

Како што пренесуваат турските медиуми, експлозивната направа била поставена под еден автомобил кој бил во придружбата при состанокот на Ердоган во Сиарто.
Забележана е во последен момент, а ја откил полицаецот што го возел автомобилот, пишуваат турските медиуми.

РЕКЛАМА