7.9 C
Ohrid
петок, април 19, 2024
ПочетнаСветПензионери се тепаа за ќебапи на акција во супермаркет. (ВИДЕО)

Пензионери се тепаа за ќебапи на акција во супермаркет. (ВИДЕО)

Во супермаркет на познат ланец кој со години работи во Србија, денеска во Борча настана тотален хаос и невидена тепачка на постари муштерии.

Туркање, лактирање и општа тепачка избиле поради пониската цена на говедскиот и свинскиот ќебап?! На социјалните мрежи се појави и снимка од тепачката на пензионерката на која се гледа како една постара жена се обидува да земе пакет ќебапи додека во исто време ги спречува другите да ги земат.

На акцијата се собраа голем број повозрасни граѓани, која предизвика тотален хаос. Не се гледа кој што зема и колку пакети, луѓето викаат, се туркаат, а споменатата жена во еден момент дури со горниот дел од телото „влегла“ во фрижидерот за да ги одбрани пакетите што имала намера да ги земе. пишува Мондо.

Промоцијата за свинско и говедско кабаби завршува денеска, а цената за килограм е 319,99 динари. Акцијата започна во четврток на 23 март, а завршува денеска, поради што настана гужва и тепачка.

„Госпоѓо, госпоѓо ве молам… Ќе повикаме обезбедување, ова нема смисла“, гласи коментарот на една жена среде тепачка за ќебапи од говедско и свинско месо. Голем број граѓани стојат пред и чекаат да влезат и се обидуваат да се изборат за ќебапи.

Ништо подобра не е состојбата и во Станово кај Крагуевац. Од истата причина таму настана хаос поради попустот на ќебапите, а таа акција завршува денеска.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...

Се истепале професорки во средно училиште во Битола

Вчера во СВР Битола, 28-годишната Х.Т. од Битола пријавила дека во средно училиште во Битола била физички нападната од нејзината колешка Ј.Н., соопшти МВР. Од...

Се огласи Паљото од Битола: Лажно сум пријавен дека сум пукал со воздушна пушка во бездомно куче од тераса

Зоран Лазаревски – Паљо, познат фитнес тренер и бодибилдер, како и поранешен кандидат за градоначалник на Битола, за „Слободен печат“ вели дека лажно е...

Малолетно момче заедно со неговиот татко натепале полициски службеници со метален предмет !!

Шеесет и четиригодишен кумановец и неговиот малолетен син биле приведени вчера откако со метален предмет нападнале полициски службеници. На 18.04.2024 во 00.35 часот во Куманово,...