Охридски ресторан украсен како вистинска новогодишна бајка !!

Прекрасната традиција што ја започна Комплексот Минами во г. Коњско, во срцето на Галичица, продолжува и оваа година. Во пресрет на новогодишните и божикните празници, оваа мала планинска идила повторно е украсена како од бајките. Убавото сега е магично убаво.


Покрај надворешноста, оваа година празнично украсен е и ресторанот во Комплексот Минами, кој ги отвара вратите за сите добронамерници. Најавени се предновогодишни забави со жива музика, како и организиран дочек на Новата година. Присуството треба да се најави со претходна резервација.

 

Вила Минами се наоѓа во селото Коњско во Националниот парк Галичица, поставена на 1100 метри над морските висина. Вилата се наоѓа на 11 километри од центарот на Охрид и на само 3 километри од најблиската плажа.

Куќата е опкружена со планината Галичица, големи убави ливади, збогатена со уникатен прекрасен поглед на целото Охридско Езеро. Уживајќи во мирот, тишината и звукот на птиците, тука можете да ја пробате традиционалната домашна кујна придружена со чаша домашно вино, ракија или сок.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here