3.6 C
Ohrid
четврток, декември 2, 2021
Почетна Забава Еве како изгледа месечниот домашен есап на еден просечен Македонец.

Еве како изгледа месечниот домашен есап на еден просечен Македонец.

Translate (Eng):[gtranslate]

1500 денари за вода…

2500 денари струја…

900 денари каблоска и интернет.

РЕКЛАМА

2000 денари сметка за мобилен за четворица..

2000 денари рата за регистрација на колата…

3000 денари рата за дрва…

4000 денари рата за колата..

1500 денари во градинка, за детето…

1500 денари за ужинка на поголемото дете…

ВКУПНО 18.900 БЕЗ ХРАНА,,,, ПЛАТА 17.000 ДЕНАРИ ОРТОМА 5 МЕТРА 300 ДЕНАРИ?!!!