13.9 C
Ohrid
среда, мај 22, 2024
ПочетнаМакедонијаПристигнаа нови 7. 000 борбени униформи за припадниците на Армијата и...

Пристигнаа нови 7. 000 борбени униформи за припадниците на Армијата и нови 700 комплети униформи за специјалните сили.

Пристигнаа нови 7 000 борбени униформи за припадниците на Армијата и нови 700 комплети униформи за специјалните сили.
Секој војник добива втор комплет нова борбена униформа. Кога ги набавивме првите комплети, рековме дека припадниците на Армијата ќе имаат и резервни униформи, и никогаш повеќе нема да останат со застарена опрема. Зборот е збор!
Напиша министерката Шекеринска.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

„Не сум бил во бегство и не смеам да зборувам за истрагата“, вели Палевски !!

Денеска во Основниот кривичен суд, пред судија на претходна постапка беше спроведен Љупчо Палевски Палчо, првоосомничен за убиство на Вања Ѓорчевска и Панче Жежоски. Палевски...

Палевски спроведен пред судија на претходна постапка

Љупчо Палевски Палчо попладнево е однесен пред судија на претходна постапка. Палевски е осомничен дека за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски. Тој е...

ДНК снимија песна во чест на починатите пријатели Мирко и Марјан

Популарното дуо ДНК ја промовираше новата песна ,,Животе брате” која е создадена во чест на нивните пријатели Мирко Петровски и Марјан Михајловски Маци, кои...

Тело на маж извлечено од Вардар кај Камени мост – засега не е познат неговиот идентитет

Според изјавите на очевидците, телото на мажот било извлечено од страна на полицијата, во строгиот центарот на градот – помеѓу Камениот мост и мостот...