2.8 C
Ohrid
понеделник, декември 11, 2023
ПочетнаМакедонијаНаместо министерот Милевски со ќебе да го покрие автопатот Кичево Охрид, ...

Наместо министерот Милевски со ќебе да го покрие автопатот Кичево Охрид, уште се фали дека автопат Прилеп Битола ќе станел реалност, благодарение на СДСМ

Да не беше трагично ќе беше комично. Денес министерот Горан Милевски се пофали дека автопатот Прилеп Битола ќе стане реалност, но ако реалноста е иста како на онаа од автопатот Кичево Охрид подобро нека не почнуваат !!!
Во продолжение ви го прикажуваме неговиот статус во целост:

Со денешната одлука на Уставниот суд, повеќе нема никакви законски пречки и можам со задоволство да објавам дека автопатот Битола-Прилеп ќе стане реалност.

За сите оние скептици кои прашуваа што сме направиле за Битола како Влада? За што се залагал министерот од Битола?
Ете ова е една од работите за кои долго време работевме и која ќе стане реалност.

Остануваат за реализација и останатите важни капитални работи за градот, за Пелистер и за регионот, кои за брзо време ќе станат реалност, а не се направиле во изминатите 30 години.

Ова е влог за идните генерации!

Битола се сака со работа и со дела!

Ние ќе работиме, а другите нека критикуваат, но нека се запрашаат што направиле за Битола.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Телма на местото на злосторството – За првпат објавено местото каде Вања била закопана

Јавноста се уште не се смирува со реакции по смрта на Вања и Панче кои претходно беа киднапирани. За првпат Телма ТВ успеа да дојде...

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...