15.9 C
Ohrid
петок, декември 1, 2023
ПочетнаМакедонијаРеџепи е убеден: Ќе добиеме датум за преговори

Реџепи е убеден: Ќе добиеме датум за преговори

Исклучениот пратеник на БЕСА Кастриот Реџепи, кој ја урна опозициската иницијатива за недоверба на владата, вели дека е убеден оти Македонија до крајот на јануари ќе добие датум за почеток на преговорите со Европската унија.

-Многу блиску сме да се надминат пречките и да започнеме разговори. Имаме информации и од претставници на државите од Европската унија, од САД, но исто така и од Владата. Бевме брифирани од премиерот за време на координацијата на партнерите на мнозинството, каде што беше кажано дека веќе е испратен документот како одговори на барањата за дообјаснување на некои точки кои беа пречка – рече Реџепи на Сител.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Од 18 декември и во Македонија се очекува да профункционира системот “Најди ме“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека се уште нема никаква трага од 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна во понеделникот утрото. Во...

Спасовски :Добиени се податоци од електронските уреди на Вања и од семејството, пребарано е и речното корито на реката Вардар!!!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утринава информираше дека се преземаат опсежни мерки за пронаоѓање на 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна...

Американец до смрт ја претепал сопругата: се скарале за трошоците за мачката

84-годишен маж од американската сојузна држава Пенсилванија е обвинет за убиство на својата сопруга по расправија околу финансиските трошоци за ветеринарната нега на нивната...

Фалсификуваните евра внесени во Косово се печатени во Македонија

Ова тврдење се наведува во синоќешното соопштение на Обвинителството, по повод неговото барање за одредување едномесечен притвор за шестмината уапсени, од кои тројца македонски...