4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаЗабаваНашата позната фолк пејачка заврши на икона како светица? Јавноста загрозена од...

Нашата позната фолк пејачка заврши на икона како светица? Јавноста загрозена од фотографијата !!!

Фолкерката Сања Сани Гроздановска е една нашите најзгодни и најуспеши фолк пејачки. Таа е мајка на две ќерки и е во брак со Мартин Гроздановски. Во Слободен печат, Сани во една прилика раскажа како го запознала својот сакан.

– Како да им објаснам на сите дека понекогаш не е интересно толку транспарентно јавноста да добива секакви информации за мојот приватен живот. Мојот сопруг е идеална комбинација за пpедизвик.

Него го запознав на една добра свирка… хаххаа на мојот настап во една скопска кафеана. А за запознавањето можам да кажам дека сè уште ни трае. Ние секојдневно си откриваме нови улоги што ни ги наметнува ж ивотот и обврските. Идеалност не постои.

Затоа бајките се приказни за мали деца. Ајде да ужи-ваме во времето и да оставиме целата јавност да ужи-ва во она што јас го работам. А сопругот ? Тој е моја обврска и така нека остане – изјави познатата пејачка.

Сани од малечка знаела дека ќе биде пејачка, отсекогаш пеела со парфеми кои и служеле како микрофон.

Исто така Сани неодамна откpи и дека политика не следи, но затоа пак екс актуелниот градоначалник на општина Карпош, Стефан Богоев и се допаѓа, додека, пак за премиерот, Зоран Заев, рече дека воопшто не е нејзин тип на маж.
Но нејзините скандали тука не запираат, таа денес се пофали на социјалната мрежа Инстаграм како нејзин фан и направил икона со нејзиниот лик, па таа со радост ја прифатила таа фотографија и јавно му се заблагодари за прекрасната икона, имено и таа исто така се чуствувала како светица на кафаните!! Мизерно нели?!
Во продолжение ви ја прикакажуваме нејзината фотографија- Икона…

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...

Османи: Следната мисија на ДУИ е претседател на државата

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи денеска во изјава за медиумите рече дека следната мисија на ДУИ е претседател, бидејќи тоа е единствената функција која...