2.8 C
Ohrid
понеделник, декември 11, 2023
ПочетнаСветИрнес и покрај што живее под кирија ќе мора да оди во...

Ирнес и покрај што живее под кирија ќе мора да оди во затвор 4 месеци за половина кубик дрва. (ВИДЕО)

Не можам да верувам дека ова е можно.

Ова се зборовите на 27-годишниот Ирнес Коругиќ од Доњи Вакуф , кој добил судска пресуда според која треба да оди во затвор на четири месеци за сечење шума каде што е обвинет за кражба на 5 кубни метри шума.

Како што изјави за порталот „Аваза“, ниту тој, ниту неговата сопруга не работат.

Пресудата беше донесена на 10 декември, додека во август 2019 година.

На YouTube каналот Srednja Bosna Danas е објавено видео во кое Коругиќ зборува за се што се случило, во кое Ирнес вели дека 4 месеци затвор би му го отежнале животот, бидејќи успеал да заработи и да заработи од продажба на дрва. .

Рече дека исекол дрва колку што можел да собере во автомобил Голф II или околу половина метар, како што истакнува, додека се товари за повеќе.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Телма на местото на злосторството – За првпат објавено местото каде Вања била закопана

Јавноста се уште не се смирува со реакции по смрта на Вања и Панче кои претходно беа киднапирани. За првпат Телма ТВ успеа да дојде...

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...