9.9 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонијаАнгелов: Ако јас можев да подадам рака со ветераните од УЧК, можат...

Ангелов: Ако јас можев да подадам рака со ветераните од УЧК, можат и ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ

Претседателот на Достоинство и директор на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов смета дека новата доктрина на Христијан Мицкоски, кој ја најави на вчерашниот конгрес на партијата, ќе донесе „нови ветришта во државата.

Се разбира доколку не остават мртви букви на хартија. Се надевам дека искрено мислат работите. Исто така сметам дека Ковачевски ќе донесе нови ветришта во СДСМ и коалицијата, рече Ангелов во вечерашното гостување на ТВ24.

Ангелов вели оти е оптимист и дека негативната реторика ќе се намали во наредниот период.

-Ако јас можев да се помирам со мојот воен непријател од 2001 година, поранешниот командант Абедин Зибери и другите ветерани од УЧК, не гледам причина зошто ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ не се помират и со тоа да се превенираат политички уцени од некој помал политички субјект, појаснува Ангелов.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...