15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаЗабаваМакедонија има со што да се гордее: Дарко Влогс и јутјуберот Вик,...

Македонија има со што да се гордее: Дарко Влогс и јутјуберот Вик, успеаа да соберат пари за Цел камион бесплатни новогодишни пакетчиња !!!

Новогодишните празници треба да се удобни и среќни моменти за секое детенце. Сите треба овој период да ги асоцира на среќа, подароци и Дедо Мраз. Иако во изминатата година имаше многу мрачни моменти насмевките на многу дечиња ќе направат да се чувствуваме исполнето.

Овој пат за насмевките се задолжени Вик познат како „wikkkrot“ на Инстаграм, Дарко Влогс и многу други хумани луѓе кои започнаа едноставна иницијатива која ќе им го разубави периодот на илјадници дечиња.

Акцијата „Пакетчиња за сите дечиња“ се одржа и минатата година, но оваа година се со многу поголемо засилување. Само за еден ден на страната на Go fund me креирана од Дарко Влогс се собрани над 6.000 долари и овој износ постојано расте. Вик ги поканува сите бизниси и фирми да одвојат мала сума од своите буџети и да помогнат многу дечиња да ја дочекаат годината што доаѓа со насмевка.

Пакетчиња за сите дечиња, Сезона 2!

Пред да објавам,ми се јавија добри луѓе зошто РАЗБРАЛЕ само добри зборови за ланската акција и се приклучија за да израдвиме уште појќе дечиња годинава!
Благодарност до Complex Mizo и моите пријателчиња Штеф од Охрид и Даниел, охриѓанец во странство а и до анонимната женска кои први го подржаја проектот “Пакетчиња за сите дечиња”!
– ВО ПРВИОТ ДЕН СОБРАВМЕ 197 ПАКЕТЧИЊА(на необјавено) а да ве потсетам лани ПОДАРИВМЕ околу 2000 пакетчиња.-

Со ова ве повикувам сите да бидете хумани,неморат преку мене,ами да дајте онаму кај шо требит за да се радвет најмладите во овие тешки и црни времиња…..

Исто така вечна благодарница до вториот чоек на овај проект Никола Ристески кој е тука до мене во сите Хумани Акции !

Акцијата до 4-тиот ден стигна до 750 пакетчиња со шо има надеж да го рушиме ланскиот рекорд.“ , пишува Вик на својот Инстаграм профил.

Доколку сакате да донирате можете да го направите тоа на линкот ТУКА.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...

Загина познат фотограф од Гостивар, албанските партии ги откажаа митинзите

Четириесет и тригодишниот Едмонд Амзаи, познат фотограф од Гостивар и сопственик на фото-студиото „Акон“, денеска загинал во тешка сообраќајна несреќа во Велес, пренесоа медиумите...

Јелена Спенџарска: Имав хејтери оти сум од Берово, ама сепак успеав во животот.

Водителката Јелена Спенџарска е вечерашна гостинка во 11-та епизода на Бомбакис поткастот. Таа раскажува за почетоците на својата кариера, предизвиците со кои се соочувала...

Уапсен па пуштен на слобода бегалецот Грујевски

Екс началникот на Петтата управа во УБК и бегалец, Горан Грујевски вчера бил уапсен во Загреб по распишана меѓународна потерница од македонските власти но...