15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаМакедонијаМицкоски: Може ние ќе предложиме Албанец премиер

Мицкоски: Може ние ќе предложиме Албанец премиер

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја коментираше неодамнешната изјава на првиот вицепремиер Артан Груби дека најголемата опозициска партија прифатила да има Албанец премиер.

-Никогаш не сум разговарал за таа опција со Груби, но зошто на пример ДУИ не го прифати предлогот на нашата партија за Албанец премиер. Ние имаме три пати повеќе пратеници од нив, 44 наспроти 15. Може ние ќе предложиме премиер Албанец, вели Мицкоски во емисијата „Клик плус“.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...

Загина познат фотограф од Гостивар, албанските партии ги откажаа митинзите

Четириесет и тригодишниот Едмонд Амзаи, познат фотограф од Гостивар и сопственик на фото-студиото „Акон“, денеска загинал во тешка сообраќајна несреќа во Велес, пренесоа медиумите...

Јелена Спенџарска: Имав хејтери оти сум од Берово, ама сепак успеав во животот.

Водителката Јелена Спенџарска е вечерашна гостинка во 11-та епизода на Бомбакис поткастот. Таа раскажува за почетоците на својата кариера, предизвиците со кои се соочувала...

Уапсен па пуштен на слобода бегалецот Грујевски

Екс началникот на Петтата управа во УБК и бегалец, Горан Грујевски вчера бил уапсен во Загреб по распишана меѓународна потерница од македонските власти но...