-1.1 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаМакедонијаВлада без Рада, како вештерка без клада, вели Апасиев

Влада без Рада, како вештерка без клада, вели Апасиев

Пратеникот во Собранието на Република Македонија и лидер на партијата Левица, Димитар Апасиев, ноќва во наплив на поетска инспирација на Фејсбук понуди песничка од два стиха:

Влада без Рада, како вештерка без клада, објави Апасиев.

Вчера министерката за одбрана Радмила Шекеринска објави дека нема да биде дел од новата влада.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...