Се урна дел од мост на автопат во Кина, загинаа четири лица. (Видео)

Четири лица загинаа при уривање на дел од мост во градот Ежоу, во кинеската провинција Хубеи.

Мостот се урна над автопат, при што три камиони пропаднале и под себе згмечиле едно возило.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here