1.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаЗабаваСе преставувал дека е гинеколог, па прегледал над 400 жени

Се преставувал дека е гинеколог, па прегледал над 400 жени

Се преставувал како специјалист за гинекологија и на тој начин користел стотици жени, а бил фатен дури по втората истрага, бидејќи користел скриени броеви.

Застрашувачки случај на злоупотреба и злоставување на жени е откриен во Италија, откако е утврдено дека лажен лекар, претставувајќи се како експерт за гинекологија, прегледал дури 400 жени преку својот мобилен телефон, ги снимал нивните најинтимни делови од телото и ги открил личните тајни.

Сепак, тие не знаеле дека има болен воајер од другата страна на мрежата, кога по неколкумесечна потрага, државната полиција во Таранто некако го фатила.

„Докторот“ користел скриен телефонски број за да повикива толпа жени, една по една и на секоја им кажал дека врз основа на податоците од нивните претходни прегледи во една од структурите на националната здравствена служба, постои сомнеж дека имаат сериозна вагинална инфекција.

Потоа би предложил веднаш да ги прегледа визуелно, бесплатно, велејќи им дека тоа е многу полесен начин за нив отколку да чекаат да им дојде редот.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...