22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаЗабаваИако концептот на ресторанот е „јади колку што можеш“ тој добил забрана...

Иако концептот на ресторанот е „јади колку што можеш“ тој добил забрана засекогаш бидеќи им изел 4 килограми храна !!!

Луѓето кои се однесуваат непристојно најчесто ги исфрлаат од рестораните, но еден Кинез се најде на црната листа поради неверојатна работа. Имено, на Кинезот му е забранет влезот во ресторанот откако во една посета изел дури четири килограми ракчиња и испил 20 шишиња млеко и оттогаш е на „црната листа“ на овој ресторан.

Медиумите за овој настан дознале преку посетител на ресторанот, кому исто така му бил забранет влез.

Тој е познат само како г-дин Канг, кој се занимава со пренос во живо и кој за локалните медиуми изјавил дека му е забранет пристапот до ресторанот со морска храна на скара наречен „Handadi Seafood BBQ“ во градот Чангша.

Иако концептот на ресторанот е „јади колку што можеш“, се чини дека господинот Канг, според зборовите на сопственикот, го сфатил премногу сериозно, бидејќи за време на еден престој таму изел килограм и свински нозе, а следниот пат изел четири килограми ракчиња, па самиот сопственик рекол дека губи неколку стотици јуани секој пат кога Канг јаде во неговиот ресторан.

– Дури и кога пие млеко од соја, а може да испие 20 или 30 шишиња. За ракчиња, додека луѓето обично користат клешти, тој користи послужавник. Сите такви луѓе ќе се најдат на списокот на несакани гости – изјавил сопственикот на ресторанот.

Меѓутоа, господинот Канг тврди дека овој ресторан ги дискриминира гостите кои можат многу да јадат, што е и кај него, а кога му кажале дека не може да влезе во него рекол „Дали е грешка“, додека јавноста е на социјалните мрежи медиумите останаа поделени околу мислењата и реакциите.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Седумте лица кои упаднаа во М-НАВ осудени условно: Немало докази дека била загрозена безбедноста

Основниот кривичен суд Скопје денеска донесе пресуди врз основа на предлог-спогодби со седум лица обвинети како соизвршители на кривично дело – Спречување на службено...

Презентирано првото албанско оклопно возило “ШОТА”

Албанската компанија „Тимак“ го комплетираше првото албанско оклопно возило, кое ќе биде претставено на изложбата за одбрана и безбедност „Еуросатори“ во Париз. Во претставувањето на...

Груевски распали по Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси

МАКЕДОНИЈА Груевски за Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси Автор: Деск 4NEWS.MK 14/06/2024 11:31 Во...

По 100 и 200 евра од општина Бутел за најдобрите основци

Под мотото „По правилниот пат чекорам” општина Бутел ја продолжува традицијата која ја започнаа минатите години и доделија парични ваучери на најдобрите ученици...