На 49 годишна возраст почина мегапопуларната “Касандра”-Последен пат се појави во јавноста во 2007 година на роденден во хотел во Загреб.

Денс-ѕвездата од 1990-тите Даворка Ручевиќ, попозната како Касандра, почина на 49-годишна возраст.

Пејачката последен пат се појави во јавноста во 2007 година на роденден во хотел во Загреб, пренесуваат хрватските медиуми.

Таа се искачи на врвот на сцената со хитовите „Не си единствена на светот“, „Добро би било“, „Имам чувство“ и кавер на песната „Сладолед“ од Јасенка Хоуре.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here