7.9 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаМакедонијаАдвокатот на Мијалков: Сашо нема да бега бидеќи даде 11 милиони евра...

Адвокатот на Мијалков: Сашо нема да бега бидеќи даде 11 милиони евра гаранција, инаку јас мислам ова е Европска вредност !!

Звонко Давидовиќ, адвокатот на Сашо Мијалков тврди дека Мијалков нема да се даде во бегство бидејќи дал огромна и досега невидена гаранција, а и претходниот пат кога го немаше станувало збор за медиумско и општествено недоразбирање, а не за вистинско бесгтво.

-Конечно воведување на европска вредност, искоментира адвокатот Давидовиќ во својата изјава која може да ја погледнете во видеото.

Исто така како основа за пуштањето Давидовиќ го спомна и извештајот на Прибе кој пак правеше контрола на УБК и го потенцираше нелегалното прислушување извршено во време на директорскиот мандат на Мијалков.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...

Групата на Палевски имала списоци за изнуди, киднапирања и ликвидации, тврди Ременски

Да се прошири истрагата за групата на Љупчо Палевски, зашто нивните дејства се еднакви на тероризам и истите имаат криминално минато за кое требало...

Курти бара најстроги казни за убијците на Вања

Косовскиот премиер Албин Курти смета дека на сторителите на киднапирањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска во Македонија и нарачаното убиство на 30-годишната Лиридона...

Македонските иселеници во Турција никогаш не ги заборавија своите македонски корени

Според Мустафа Кемал Узункаја, здружението на македонските иселеници ЕГЕ во изминативе години има преземено повеќе активности што се насочени кон зачувување на нивните македонски...