7.2 C
Ohrid
среда, декември 6, 2023
ПочетнаМакедонијаДоктор Пановски дециден: „Второ полугодие на училиште БЕЗ МАСКИ“!

Доктор Пановски дециден: „Второ полугодие на училиште БЕЗ МАСКИ“!

Во пресрет на најголемиот сенароден протест кој ќе се случи денеска во 18 часот низ сите градови во Македонија, Д-р Никола Пановски конечно дава зелено светло за родителите кои денес ќе излезат да го кренат својот глас во името на здравјето на своите деца!

Тој вели:
Ако епидемиолошката состојба дозволи настава со физичко присуство во второто полугодие таа да биде без задолжително носење на маски. Маски на физичко е опасно по здравјето на децата и не смеело да се дозволи и во првото полугодие.“

Оваа изјава е секако објавена со согласност од Д-р Пановски, на кој му благодариме што застанува од наша страна, односно застанува на страна на децата, затоа што нивното здравје е пред се!

Сите заедно, обединети како еден можеме да го победиме ова зло! За момент можеби ги заборавивме нашите деца заглавени со маски во училиштата додека го пиевме пладневното кафе со колегите од работа во најблиското кафуле, но сега е вистинското време да се искупиме за тоа! Сите во 18 часот на ПРОТЕСТ! Нема назад!

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Се огласија од партијата на убиецот Палчо: Изразуваме најдлабоко и најискрено сочуство за загубата на два човечки живота, младата Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски.

За прв пат, по три дена се огласија од политичката партија „Десна“ откако стана јасно дека нивниот претседател извршил две убиства. Од партијата велат...

Долгогодишни другарчиња: Шоферот на Палчо имал и фотографија со Велибор Манев !!!

Oсновното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе предлог за определување мерка краткотраен 48-часовен притвор против 46-годишен скопјанец со иницијали С Д...

Вања Ѓорчевска која беше најдена мртва во неделата во околината на Скопје не починала од задушување

Вања Ѓорчевска која беше најдена мртва во неделата во околината на Скопје не починала од задушување, како што се шпекулираше туку била застрелана, соопшти...

Ова е уапсениот возач на Палчо: Откако бил уапсен детално ги кажал плановите на бегалецот – сам постирал слики на ФБ додека се возел...

Лицето С Д од Струмица татко на две деца е возачот кој го превезувал Љупчо Палевски Палчо осомничен за убиството на 14 годишната Вања,...